Ako vybrať hračky do domu aj na záhradu

Deti dokážu byť celý deň aktívne. Ak im darujete novú hračku, budú sa iste tešiť. A o to viac, ak to bude niečo nezvyčajné, s čím zažijú dokonalú zábavu. Poradíme vám, ako takéto hračky vybrať a kde ich nájdete.

Hľadajte overených výrobcov

Pri výbere skontrolujte kvalitu hračiek, a to najmä čo sa týka materiálu, z ktorého sú vyrobené. Na trhu, žiaľ, stále nájdete lacné hračky, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. O kvalite a životnosti materiálu ani nehovoriac. Vyberajte preto hračky od overených výrobcov a skontrolujte ich materiálové zloženie. Dôležitá je tiež kontrola bezpečnosti z hľadiska vypracovania hračky.

Na hranie, učenie aj zábavu

Pri hre sa deti prirodzeným spôsobom veľa naučia a rozvíjajú svoju fantáziu. Ak svojmu synovi kúpite parkovisko pre autá, čoskoro ho sám rozšíri o nové cesty. Pre tých rodičov, ktorí občas znesú aj trochu hluku je tu tip na hudobné nástroje pre deti. Aj keď sa do istého veku deti nedokážu naučiť naozaj hrať, pomôžu im vnímať rytmus a hudbu ako celok.

Ako vyberať

Pri výbere hračky sa zamyslite nad tým, čo vaše dieťa prirodzene zaujíma a zamerajte sa tým smerom. Výborným tipom pre chlapcov je napríklad interaktívna hračka alebo elektrické autíčko. Ak ho kúpite v ružovej farbe, iste sa mu poteší aj vaša dcéra a rýchlo si do neho posadí menšie zvieratká alebo bábiky. Kreativitu a logické myslenie rozvíjajú stavebnice a puzzle. Ak sú vaše deti ešte malé na drobné kocky, kúpte im stavebnicu s väčšími, ktoré budú vedieť aj samé spájať do veží či jednoduchých domčekov. Na precvičovanie pamäti sú výbornou pomôckou napríklad pexesá.

Čo do záhrady

Záhrada pri dome je miesto, kde najmä v teplejších mesiacoch trávia deti množstvo času. Vhodné hračky by preto nemali chýbať ani tu. Veľa času iste radi strávia v pieskovisku. Na trhu nájdete modely z plastu alebo dreva, ktoré pekne zapadnú do celkového vzhľadu záhrady. Niektoré pieskoviská sa predávajú dokonca aj so strieškou alebo lavičkou na sedenie. Kým sa vaše dieťa bude hrať, môžete si chvíľku v pokoji posedieť.

Do piesku, samozrejme, patria formičky, lopatka a kýblik. Deti sa potešia aj detskému odrážadlu alebo šliapadlu. Využijú ich aj na prechádzke mimo domu. Veľa zábavy si užijú na hojdačke či šmykľavke. Pre aktívne deti môžete kúpiť stan s tunelom.

Máte doma bazén?

Do záhradného bazéna patrí nafukovačka. Pre menších vyberte detský bazén a hračky do vody. Napríklad krhličku a rôzne pestrofarebné nádobky na vodu. Na vodnej hladine môže plávať kačička s káčatkami, nafukovacia ryba či iné zvieratko.

Kvalita za rozumnú cenu

Deti stoja nemalé peniaze, a to sme zatiaľ spomenuli len hračky. Aby ste pri nákupe vyberali naozaj kvalitu a nezaplatili zbytočne veľa, prezrite si ponuku e-shopu najprodukty.sk. Nájdete tu nielen hračky pre deti, detské vozidlá, odrážadlá a šliapadlá ale tiež produkty pre dom, záhradu, šport a mnoho iného.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *