Hry, ktoré využijete vonku aj vnútri

Matka sa hrá s deťmi

Hráte s deťmi dookola stále tie isté hry ? My vám dnes predstavíme niekoľko hier, ktoré možno poznáte aj zo svojho detstva, len ste na ne počas rokov zabudli ale aj tie, s ktorými ste sa možno nestretli a môžu byť pre vás inšpiráciou, keď potrebujete deti zabaviť a chcú od vás, aby ste pre ne vymysleli niečo nové. Vymeňte teda počítačové hry za tie reálne a ukážte svojim deťom ako ste sa hrávali v ich veku vy a uvidíte, že si ich určite obľúbia.

Vodné triafanie do terčov

Skvelá hra počas letných dní na záhrade, pripravte si veľkú misu, plechovky a vodnú pištoľ, ktorú naplníte a deti ňou budú triafať vodu do misy a do plechoviek, či iných predmetov, ktoré rozostaviate po záhrade . Tak ako väčšina hier s vodou aj táto má u detí vždy veľký úspech a poriadne sa pri nej vybláznia.

Čo mám na mysli?

Veľmi známa hra, kedy si jeden hráč vyberie určitý predmet, osobu alebo činnosť a ostatní sa ju snažia uhádnuť. Povolené odpovede sú len áno a nie. Je možné to na čo hráč myslí špecifikovať tým spôsobom, že vyberá napríklad len z vecí, ktoré sa nachádzajú v miestnosti alebo v dome a podobne.

Oslava červenej na semafore

Táto hra je výborná na dlhé cesty, kedy môžete deti zabaviť tým, že vždy keď zastavíte na semafore oslávite to napríklad zaspievaním pesničky alebo inou činnosťou. Deťom takto ubehne cesta rýchlejšie a budú sa vždy tešiť a tipovať či stíhate červenú. Namiesto semaforu môžete zvoliť križovatku, tunel či iný bod, ktorý sa po vašej ceste často vyskytuje.

Trojuholníky

Dieťa nakreslí po celom papieri bodky. Každý z hráčov bude mať pastelku či fixku inej farby. Hráči sa striedajú vždy v spájaní dvoch bodiek a ktorý ako posledný uzavrie trojuholník, napíše do vnútra svoje meno alebo vopred zvolenú značku, ktorá ho predstavuje počas hry. Hra sa skončí, keď sa minú všetky bodky na papieri, každý si spočíta svoje trojuholníky a vyhráva hráč s ich najväčším počtom.

Hra na Popolušku

Táto hra je veľmi vhodná na precvičovanie jemnej motoriky a zároveň učí dieťa sústrediť sa dlhšiu dobu na rovnakú činnosť a podporuje jeho trpezlivosť a pozornosť. Princíp spočíva v tom, že do jednej veľkej misy nasypeme farebné fazuľky, hrášok a šošovicu a deti potom súťažia v tom, kto najrýchlejšie pretriedi strukoviny do samostatných misiek podľa ich druhu.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 3.7]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *