Najlepšie drevené hračky pre chlapcov

Hračky sú podstatnou súčasťou každého detského sna. Vďaka nim dieťa spoznáva farby, čísla, vzory či zvieratká. Výber detskej hračky je dôležitý najmä pre jeho vývoj, ktorý dokážu ovplyvniť. Je dôležité zamerať sa nie len na dizajn, ktorý očarí, ale aj funkciu hračky.

Pokiaľ máte doma chlapca určite denne počúvate, aké auto mu v zbierke chýba a čo by mal dostáť na najbližšie narodeniny. Mnoho rodičov zažíva situáciu, kedy hračky nemá naozaj kde dať a dieťa už poriadne nevie, ktoré v izbičke má. Vybrať vhodnú kvalitnú hračku, ktorá dokáže nahradiť, viac menších a nekvalitných je náročné. Čo si pri výbere hračky všímať?

  1. Materiál je dôležitým prvkom

Na trhu nájdete veľké množstvo hračiek od výmyslu sveta. Medzi najobľúbenejší materiál sa čoraz viac radí drevo. Ide o prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou trvácnosťou a odolnosťou voči poškodeniu. Drevené hračky pre chlapcov očaria svojím originálnym dizajnom a funkciami. Hračky z dreva sú príjemné na dotyk, odolné voči poškodeniu a zároveň veľmi trvácne.

  1. Bezpečnosť na prvom mieste

Vďaka tomu, že drevo je prírodný materiál, je aj bezpečný pre deti. Drevené hračky sú povrchovo upravované zdravotne neškodnými lakmi a farbami. Ide o obrovskú výhodu v situáciách, keď dieťa hračku olizuje či hryzie. Neobsahujú žiadne toxické látky, ktoré by mohli dieťaťu uškodiť.

  1. Funkcia sa postará o zdravý vývoj dieťaťa

Drevené chlapčenské hračky s kvalitnými funkciami sa postarajú o maximálny rozvoj dieťaťa. Drevená hračka umožní zlepšiť jeho rozumové aj fyzické schopnosti. Hračky z dreva síce pôsobia jednoducho, no radia sa medzi logické a vzdelávacie. Nejde len o motorické hračky, pri ktorých sa chlapci učia nové farby, vzory či čísla. Zaradiť tu môžeme aj detské odrážadlá, alebo chlapčenské dielne, ktoré nepriamo podnecujú k udržaniu rovnováhy a motorických schopností.

Drevená hračka by mala pomôcť naučiť deti vedieť sústrediť sa na danú činnosť, ovládať koordináciu tela a ovládať svaly, rozvíjať svoju fantáziu, riešiť jednoduché problémy, ako aj pochopiť, ako veci fungujú.

Na drevko nájdete viac ako 3500 hračiek z dreva, ktoré zapôsobia nie len na vás, ale i vašich najmenších. Vyberte si hračky pre dievčatá, hračky pre chlapcov, logické a vzdelávacie hračky. Ak hľadáte niečo pre väčšie deti, pozrite si aj hudobné nástroje či spoločenské hry, ktoré zabavia celú rodinu.

Tip na článok: 27 úžasných inšpirácií ako uložiť detské hračky

Fotografia: © Freepik.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *