Kde nakupovať detské hračky?

Dieťa hrajúce sa na doktora s plyšákom

Mnoho rodičov si nielen pred Vianocami, ale i počas roka kladie otázku, čím obdarovať svoju ratolesť. Medzi darčeky ktoré sa u detičiek tešia najväčšej obľube patria odjakživa hračky. Keďže vývoj neustále napreduje, odráža sa to nielen na úrovni a dostupnosti hračiek na trhu, ale aj na počte predajcov. V minulosti boli hračky dostupné v kamenných obchodoch – predajniach, sortiment ako aj ceny boli viacmenej všade rovnaké.

S rozvojom internetu a elektronického obchodu sa na hračky začali zameriavať aj špecializované internetové hračkárstva, ktorých výhodou je nižšia cena, pretože aj náklady na oslovenie zákazníka majú v porovnaní s kamennými obchodmi nižšie a nižšie náklady si tak môžu dovoliť premietnuť do cien tovarov. Okrem výhodnej ceny a množstva aktuálneho tovaru, ponúkajú výhodu objednávky z pohodlia domova, ako aj doručenia tovaru priamo domov k zákazníkovi prostredníctvom kuriérskej služby alebo pošty. V internetovom obchode nájdete rovnako ako v kamenných obchodoch  plyšové hračky, bábiky, lego, puzzle, stavebnice, autíčka, ale i hračky pre najmenších.

Hračky z druhej ruky na rôznych inzertných portáloch nemusia byť zlou voľbou, ak nejde o neznámych výrobcov a hračky pochybnej kvality.  Rôzne trhoviská by ste však mali v záujme zdravia vášho dieťatka obísť, pretože do obehu sa tu môžu dostávať hračky ktoré neprešli náročnou procedúrou schvaľovania zdravotnej nezávadnosti. Slovenská obchodná inšpekcia na svojej webovej stránke často upozorňuje na svojej stránke spotrebiteľov na nebezpečné výrobky, mnohokrát ide o tovar určený pre najmenších, obsahujúci nebezpečné a zdraviu škodlivé látky.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Posledné komentáre
  1. aja
  2. janka

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *