Tipy pre kvalitný partnerský život aj pri deťoch

Rodinka z papiera

Stali ste sa rodičmi a celé dni sa točia len okolo detí? Toto je bežná situácia v takmer každom partnerskom vzťahu, do ktorého pribudlo dieťatko. Zrazu vzťah vás a vášho partnera ustúpi do úzadia a hlavným záujmom je starostlivosť o dieťa , čo je pochopiteľné, no mnohokrát to pochová partnerský život a v neposlednom rade aj samotný vzťah či manželstvo. Čo môžete urobiť pre to, aby súčasťou rodinného života neboli len deti ale aj život vás a vášho partnera?

Pozvanie na rande

Spomínate na to, ako vám bolo na začiatku vzťahu krásne a aké čarovné bolo prvé rande? Neupínajte sa na minulosť, ale urobte krok k tomu aby vám bolo znova vo vzťahu príjemne. Pozvite partnera na rande a precízne sa na to pripravte. Dajte si záležať na výbere oblečenia, ako keď to bolo naozaj po prvý krát a pokúste sa tak k sebe počas stretnutia aj správať. Témy ako deti či rodinné problémy nechajte za dverami domova a užite si príjemný večer.

Vyhýbajte sa rutine ako sa len dá

Je známe, že rutina je zabijakom každého vzťahu a pokiaľ sa vzťahu partneri dostatočne nevenujú a nesnažia sa aby napredoval, len málokedy sa stáva že aj po dlhých rokoch manželstva a príchodu detí zostane rovnako kvalitný ako na začiatku. Snažte sa teda neupadnúť do stereotypu a nájdite si každý deň hoci aj úplne malú zmenu alebo prekvapte partnera darčekom či kúpeľom po náročnom dni  a uvidíte, že aj takéto maličkosti a prejavovanie lásky dokážu vzťah zásadne zmeniť k lepšiemu.

Nebojujte o tom, kto spravil chybu

V dlhoročných vzťahoch, v ktorých vypršala iskra sa stáva, že partneri obviňujú jeden druhého a majú milión dôvodov prečo kvôli partnerovmu prístupu a správaniu  vzťah dopadol  zle. No väčšinou je to zásluha oboch a preto hádzanie viny na toho druhého neprinesie do vzťahu nič krajšie, len zbytočne partnerov vzďaľuje ďalej od seba. Skúste sa na to pozrieť tak, že obaja máte iné povinnosti a roly v živote ako na začiatku vzťahu, ale neznamená to, že sa to nedá skĺbiť s kvalitným partnerským životom a skúste preto obaja a spoločne robiť maximum. Neurážajte sa ani neobviňujte, ale spolupracujte.

Naučte sa spolu správne a efektívne komunikovať

Nie ste s partnerom takmer celý deň a večer si nemáte čo povedať alebo riešite len deti? Rozprávajte sa o tom aký ste mali deň a čo  ste zažili, po čom túžite a aj o takých zásadných otázkach, čo vám vo vzťahu chýba. Keď medzi partnermi viazne komunikácia tak  nevedia, čo by ten druhý chcel na vzťahu zmeniť a potom nastáva zacyklenie medzi hádkami a tichou domácnosťou. Tu je vhodná práve efektívna komunikácia, ktorá dokáže pomôcť aj pri preklenutí náročnejších partnerských období.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *