Zariaďte bábätku tú najlepšiu izbu

Za ten čas, kým sa dieťatko narodí, majú rodičia možnosť uvažovať nielen o vhodnom mene pre dieťa, ale napríklad aj o tom, ako bude vyzerať jeho detská izbička. Prvé mesiace ešte dieťa spáva v rodičovskej spálni, pretože sa často budí na kŕmenie. No keď nastane chvíľa, že to vaše malinké v noci zvládne aj samo, zaslúži si za to ten najlepší nábytok do detskej izby. 

Funkčná izba pre bábätko

V každom z nás je zarytá predstava o ružových a modrých izbách pre bábätká. Nie je vždy správne riadiť sa týmto nepísaným pravidlom. Čo ak vám do rodiny pribudne ďalší drobček, ale opačného pohlavia? Žiadnemu chlapcovi by sa nepáčila ružová detská izba. Najlepší nábytok do detskej izby je taký, ktorý je využiteľný pre deti rôznych pohlaví a ktorý nemusíte meniť každé tri roky, pretože z neho vaše dieťa vyrástlo. Ak natrafíte na kvalitný detský nábytok, môže vašim ratolestiam slúžiť pokojne až do čias, kým doštuduje. Bábätko však v detskej izbe potrebuje pár kusov nábytku, ktoré sa používajú len chvíľu. Ide napríklad o postieľku alebo prebaľovací pult. Ten si určite zaobstarajte, pretože pri prebaľovaní strávite počas dňa plno času a pravdepodobne vás nebude dlho baviť sa stále skláňať k nízkej posteli. Myslite na svoju chrbticu a svoj komfort. Moderné prebaľovacie pulty sú bábätkám pohodlné a ešte si na ne môžete poukladať všetko dôležité náčinie, vďaka čomu nebude porozhadzované po celom byte. Naučíte sa prebaľovať vždy na jednom mieste. Prebaľovací pult väčšinou matky umiestňujú čo najbližšie k postieľke. Aby ste našli tú správnu pre vás, v prvom rade si premyslite, koľko ste za ňu ochotní obetovať. Na trhu sú drahšie i lacnejšie kusy, čo sa odráža nielen na vzhľade postieľky, ale aj na jej funkciách. Veľmi obľúbenými variantmi sú napríklad postieľky, ktoré majú sklápaciu bočnú stenu, a tak ich možno prisunúť k manželskej posteli. Pre matku, ktorá musí v noci kŕmiť svoje dieťa, je to veľmi pohodlné, pretože sa nemusí každé tri hodiny prechádzať rozospatá po miestnosti. Navyše aj bábätko bude mať dobrý pocit, že leží tak blízko pri vás.

Najlepší nábytok nepozná vekové obmedzenia

Detskú izbu možno zariadiť veľmi nadčasovo. Isteže, ak sa vám páči nábytok s farebnými obrázkami a máte pocit, že si ho vaše dieťa zamiluje, určite mu ho zaobstarajte. Pohrať sa s detskými vzormi však môžete aj prostredníctvom veselých farieb na stenách, kobercoch, závesoch či doplnkoch. Čoraz vyhľadávanejším je napríklad biely nábytok, ktorý má kde-tu farebné detaily. Tu sa môžete skutočne pohrať a kombinovať aj viaceré k sebe ladiace farby. Detská izba môže mať presne definovaný štýl (prevládajú v nej napríklad rozprávkové postavičky, zvieratká, piráti), ale môže byť i veľmi elegantná a neutrálna. Koniec koncov, ak sa v nej objaví detská postieľka a hračky na polici, každý hneď pochopí, komu izba patrí. Izby pre bábätká bývajú plné farieb a veselých motívov, aby bolo dieťa pozitívne stimulované v rozvoji a podporovala sa jeho zvedavosť. Určite nezabudnite na úložný priestor, ani sa nenazdáte a hračky vám prerastú cez hlavu. Minimálne do obdobia desiatich rokov. Najlepší detský nábytok je taký, v ktorom si nájdu miesto všetky drobnosti, ale aj väčšie detské poklady. Nezabúdajte na úložné truhlice, boxy alebo postele s úložným priestorom. Ten sa často vyskytuje aj vo forme políc na detských posteliach. Ak sa rozhodnete pre detský nábytok do sekcie sektor, môžete ho do detskej izby dopĺňať podľa nárokov na úložný priestor.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *