Golfové kočíky – pomoc na kolesách

Nákup golfového kočíka pre každú mamu znamená, že už je čas vydať sa s bábätkom na cesty-necesty. Na miesta vzdialené aj blízke, doma i v zahraničí, tak na to je tento kočík priam ideálny. Nič nie je praktickejšie a jednoduchšie a deti ho priam milujú. Veľa mamičiek potvrdí, že kúpou „golfáku“ sa neutíchajúci plač a nuda počas prechádzok nadobro skončí…

Čo je charakteristické pre golfový kočík?

Golfový kočík je ľahký skladací kočík, slúžiaci prevažne na cestovanie. Vďaka svojim rozmerom sa zmestí všade tam, kde potrebujete,  zložíte a rozložíte ho v priebehu pár sekúnd a jeho nízka hmotnosť je obrovský pútač najmä pre nežné pohlavie. Je tiež verným spoločníkom pri bežných nákupoch a rýchlych odbehnutiach. Ovláda sa ako bežný kočík, ibaže poznávacím znamením sú ovládacie „palice“ pripomínajúce tie golfové, preto produkt získal názov golfový kočík. Rukoväte kočíka vám zaručia rýchle a jednoduché zloženie celej konštrukcie.

Páči sa vám modrý, ružový či hnedý kočík? Jednofarebný alebo kvietkovaný? Dnes máte na výber z množstva variantov, farieb, dokonca aj tvarov a mali by ste si vybrať taký, ktorý vás bude tešiť najbližšie dva roky. Koniec koncov – bude vás tiež reprezentovať.

Kupujeme golfový kočík

Kočíkovanie neodmysliteľne patrí k ženám a k materskej dovolenke, a tú si treba poriadne užiť a spríjemniť. Práve dobrou voľbou vášho kočíka sa všetko pohne tým správnym smerom. Ako zistíte, že je čas zaobstarať si tento druh kočíka? Kombinované kočíky sú veľké, nemotorné a zložia/rozložia sa ťažšie a deti v nich väčšinou nepokojne sedia a mrnkajú. Golfové kočíky slúžia ako záchrana pre mamičky, ktorých detičky na cestách neustále vymýšľajú. Azda aj preto, že v nich lepšie vidia svet okolo seba, zrazu ostávajú spokojne a ticho sedieť. Avšak na čo by ste si mali dať pri výbere pozor, sú kolesá. Tie menšie sa vám totiž budú zachytávať na každom zlom úseku, a tak budete mať čo robiť, aby sa z vašej pokojnej prechádzky nestala len akási jazda cez prekážky. Ideálne sú preto tie väčšie a najlepšie nie obyčajné umelé kolesá, ale tie z pevnej gumy. Takto budete mať čas na príjemné klebetenie s priateľkami bez toho, aby ste sa museli znervózňovať nad stavom ciest a chodníkov.

Prihliadať môžete aj na strechy kočíkov. Ideálne sú tie, ktoré sa vedia úplne odsunúť, ale tiež aj poriadne zastrieť v prípade neočakávaného dažďa, vetra, silného slnka. Polohovanie opierky by tiež malo byť samozrejmosťou. Sed, ľah a niečo medzitým dožičia vášmu drobčekovi stopercentný komfort. Ďalšia dôležitá vec, na základe ktorej by ste sa mali rozhodovať, je aj (nákupný) úložný kôš pod kočíkom. Platí, že čím väčší, tým lepší. Odnesie za vás nákup a aj všetko ostatné, čo práve neviete niesť v rukách. Veľa golfových kočíkov má v cene aj rôzne doplnky, ako sú napríklad sieťka proti hmyzu, výborná najmú počas letných mesiacov. Nepremokavá fólia zasa zabezpečí, že sa dostanete do cieľového miesta vždy suchí a neprechladnete, prípadne si nájdite golfový kočík aj so slnečníkom, a tak vám ani slnko nezabráni zájsť si na zdraviu prospešnú prechádzku. Pri dobrom hľadaní nájdete aj taký, ktorý ponúka odkladacie stolíky na jedlá a nápoje pre vás aj pre vaše dieťa.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 3 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *