Dieťa na svadbe vlastného rodiča

Vzhľadom k tomu, že rozvody sú v dnešnej dobe časté, mnoho ľudí vchádza do ďalších manželstiev už s dieťaťom, ale nie je to tak iba pri rozvodoch, ale taktiež pri páre, ktorý počkal s manželstvom, kým dieťa nebude väčšie. To prináša otázku: „Ako zapojiť dieťa do svadby, aby sa cítilo byť súčasťou ceremónie?“

Keď zapojíte vaše dieťa do svadobného procesu, pomôže mu to vyrovnať sa so zmenou tak, že bude vidieť, že je dôležité i v tento veľký deň. Tu je niekoľko typov ako zahrnúť svoje dieťa do vášho svadobného obratu.

Pred svadobným obratom

Dovoľte mu, aby vám pomohlo vybrať si prsteň. Je zrejmé, že vyzdvihnutie prsteňa je obrovské, rozpočtovo vedomé rozhodnutie, ktoré si vyžaduje veľkú pozornosť. V mnohých prípadoch majú deti veľmi dobrý vkus a vedia, čo sa matkám páči. Toto rozhodnutie  je obzvlášť dobré pre dieťa, ktoré môže byť trochu staršie v čase svadby.

Nechajte ho urobiť niečo pre svadbu. Zapojte vaše dieťa do prípravy na svadbu. To potvrdzuje jeho významnú úlohu na  tejto udalosti. Ak je vaše dieťa trochu mladšie, dovoľte mu nakresliť niečo a použite to na svadobnú pozvánku.

Dovoľte mu, aby vám donieslo niečo počas svadby. Napríklad vyzdobený závoj kresbami dieťaťa ako to mala Angelina Jolie na svojej svadbe! Ak závoj pokrytý detskými kresbami, nie je váš štýl, skúste nosiť náramok, kvetinu alebo príčesok vyrobený vaším dieťaťom.

Ochutnávka koláčov. Ochutnávka svadobných koláčov je jednou z najobľúbenejších častí procesu plánovania svadieb. Kto by sa na to tešil viac, ak nie vaše dieťa?

Počas svadobného obradu

Nechajte, aby vaše dieťa nieslo prsteň. Váš malý princ v miniatúrnom smokingu alebo malá princezná v elegantných šatoch nesie symbol vášho spojenia v uličke… To jednoducho vyčaruje úsmev na tvárach všetkých hostí!

Urobte vaše dieťa družičkou. Ak je vaše dieťa staršie, môže sa stať vašou družičkou, lebo družičky sú zvyčajne v živote k vám najbližšie.

Požiadajte ho, aby vás „odovzdalo“. Tradične otec odovzdáva nevestu, ale porušenie tejto tradície je úplne prijateľné.

Na recepcii

Predstavte sa ako pár a rodina. Formálne predstavenie vášho zväzku navzájom dá vášmu dieťaťu pocit, že je zahrnuté.

Pozvite dieťa, aby sa pripojilo k prvému alebo druhému tancu. Prvý tanec je typicky medzi novomanželmi, ale ak máte deti, môžete ho priviesť na tanečný parket na polceste medzi piesňami.

Nechajte ho vzájomne tancovať spolu s vaším partnerom alebo tancovať ako skupina. Môžete dokonca vymyslieť tanečné kroky, aby ste naozaj potešili dav a bavili sa s rodinou.

Nechajte vaše dieťa, aby sa vyjadrilo. Ak chce niečo povedať o vašej láske, dovoľte mu to! Tie viac hudobne nadanejšie deti vám budú možno niečo chcieť zaspievať.

Zahrňte ho navždy

Dajte mu prsteň alebo náhrdelník. Vaše dieťa si bude spomínať na vaše manželstvo po zvyšok svojho života. Manželstvo  si pripomínate so svadobnými prsteňmi, tak prečo mu nedať rovnako prsteň? Jednoduchý krúžok s dátumom vašej svadby je pekným spôsobom, ako vášmu dieťaťu pripomenúť tento výnimočný deň.

Iniciálky dieťaťa vo vnútri prsteňov. Vložte iniciály dieťaťa do vnútornej strany prsteňov. To, že sú vaše deti najbližšie k vám, prstene môžu odrážať.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *