Čo by nemalo chýbať v detskej izbe

Pre deti chceme to najlepšie. Platí to aj o detskej izbe. Chceme, aby dobre vyzerala, bola priestranná aj praktická. Poradíme vám, čo by v nej iste nemalo chýbať. Pokúsime sa pri tom myslieť aj na váš rodinný rozpočet.

Na čo nezabudnúť

Do detskej izby budete potrebovať postele, písacie stolíky a stoličky ako aj skrine na zabezpečenie dostatku úložného priestoru. Deti si do nej okrem oblečenia budú odkladať školské potreby a hračky. Ak na hračky nezostane v skrini dosť miesta, môžete na ich odloženie využiť úložné boxy.

Ako vybrať posteľ do detskej izby

Pri kúpe postele je dôležitá kvalita. Ak sú deti väčšie, priestor v izbe vám ušetrí poschodová posteľ. Na vrchnom lôžku môže spať dieťa približne od 6 rokov. Pre menšie deti je vhodnejším riešením zasúvacia posteľ alebo dve samostatné lôžka.

Pre pohodlný a zdravý spánok kúpte kvalitné matrace. Na trhu nájdete matrace z PUR peny, studenej HR peny, latexové, taštičkové alebo pružinové matrace. Na trhu tiež nájdete kombinované sendvičové matrace s využitím prírodných materiálov.

Stôl a stoličky

Každé dieťa potrebuje pokojný priestor na prípravu do školy. V predškolskom veku ho môže využiť na kreslenie alebo riešenie rôznych predškoláckych úloh. Výhodou je, ak má dieťa pri stolíku možnosť uloženia najčastejšie používaných školských potrieb. Najmä kníh a zošitov. Túto funkciu splní polička na stene alebo menší kontajner k stolíku.

Na stoličkách na sedenie nešetrite. Je potrebné, aby operadlo stoličky poskytovalo dostatočnú oporu pre chrbát. Mala by tiež mať možnosť nastavenia výšky sedenia.

Nábytok na viac rokov

Dobrým spôsobom, ako ušetriť, je vybrať nábytok, ktorý bude s deťmi „rásť“. Dosiahnete to kúpou vhodnej sektorovej zostavy v neutrálnych farbách. Vyberajte nábytok, ktorý odolá aj mnohým nárazom počas dlhých rokov používania. Najkvalitnejší je pravdaže nábytok z masívneho dreva. Ak si ho nemôžete dovoliť, hľadajte predajcu s kvalitným nábytkom z drevotriesky. Izbu dozdobíte podľa veku a záujmov detí rozprávkovými či inými motívmi. Tie výborne vyniknú na stenách, obrázkoch či praktických vankúšoch. Ak máte dve deti rôzneho pohlavia, izbu môžete takýmto spôsobom pokojne rozdeliť na chlapčenskú s dievčenskú zónu.

Autor: Eva Kevická, fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *