Pripravte sa na príchod dieťaťa včas!

Detská izba s postieľkou
Pomaly počítate dni do príchodu nového potomka a tešíte sa? Potom určite viete, že okrem veľkej radosti na vás čaká aj množstvo starostí. Patrí k nim okrem iného aj zariaďovanie novej izbičky – my vám s tým pomôžeme.

Keď si svoje ratolesti privediete domov, musí byť už na ich príchod všetko pripravené. Tým najdôležitejším miestom v prvých týždňoch a mesiacoch ich života bude detská postieľka, preto jej výberu venujte obzvlášť veľkú pozornosť.

Nech už zvolíte hojdaciu alebo pevnú postieľku z dreva alebo moderného lamina, vždy sa sústreďte hlavne na jej stabilitu. V žiadnom prípade nesmie dôjsť k prevráteniu na bok pri ľahkom tlaku – či už s dieťatkom alebo bez neho. Praktickým riešením býva postieľka na kolieskach, aspoň na jednej strane by sa mali dať ale zabrzdiť.

Skontrolujte, či nie sú medzi jednotlivými dielmi nebezpečné diery, v ktorých by mohli uviaznuť končatiny. Žiadajte výlučne nábytok vyrobený z netoxických, zdravotne a ekologicky nezávadných materiálov. Predajca alebo výrobca by mal byť schopný predložiť doklady o atestácii farieb či lakov, ktoré vykonalo odborné laboratórium.

Dôležité je tiež, aby bola postieľka dostatočne odvetraná. Zvoľte preto radšej latkový alebo mriežkový rošt a bočné zábrany + čelá z plných dosák. Pozor na ostré hrany a rohy a taktiež na drobné súčiastky, ktoré sa dajú oddeliť – napríklad plastové krytky skrutiek. V postieľke skrátka nesmie byť nič, čo by mohlo vášmu potomkovi ublížiť alebo ho ohroziť.

Nevyhnutnou súčasťou výbavy vašej domácnosti po príchode nového člena rodiny sa stane tiež prebaľovací pult. Pri jeho výbere myslite predovšetkým na praktickú stránku veci a kúpte taký, ktorý má dostatok rôzne veľkých úložných a odkladacích priestorov. Verte, že sa vám zídu.

Množstvo starostí vedia ušetriť detské postieľky, ktoré majú už pult priamo zabudovaný. Moderné a bezpečné postieľky nájdete v ponuke e-shopu www.mt-nabytok.sk – popredného on-line predajcu nábytku na Slovensku. Nájdete tu aj také kúsky, z ktorých neskôr zostavíte posteľ a skrinky po tom, ako sa z batoľaťa stane škôlkar. Jedna postieľka s pultom tak poslúži ešte dlhší čas. Prajeme vám prí výbere výbavy šťastnú ruku a množstvo radosti s vašimi ratolesťami!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *