Jednoduché DIY projekty pre školákov

Matka a dcéra vystrihujú z papiera

Učebnice nepredstavujú zrovna najobľúbenejší  druh kníh pre deti, no keď urobíme niekoľko drobných úprav, rázom sa z nich stanú veselé pomôcky do školy. Nikoho predsa nebavia nudné obaly učebníc a pracovných zošitov. Navrhnite a vytvorte s deťmi originálne obaly a záložky do školských kníh, prinášame vám niekoľko tipov ako na to.

Personalizované školské obaly na knihy a zošity

Klasické obaly na učebnice sú nudné a majú ich všetci v triede rovnaké, vytvorte teda niečo originálne a nové. Môžete knihy obaliť farebným  papierom v obľúbenej farbe či  baliacim papierom s peknou potlačou.  Ďaľšou možnosťou je nájsť si obrázok, ktorý si vytlačíte a použijete ako obal, týmto spôsobom môžete vytvárať aj koláže z obrázkov, ktoré sa vášmu dieťaťu páčia, hodia sa k danému vyučovaciemu  predmetu alebo skúste vytvoriť koláž hoci aj z fotiek , ktoré si deti vyberú.

Záložky do kníh

Pre dieťa je vhodné umiestniť záložky do učebnice na strany, kde je domáca úloha alebo učivo, ktoré sa preberalo na poslednej hodine a je potrebné sa ho v rámci domácej prípravy naučiť. Nechajte deti vytvoriť si vlastné záložky,  inšpirované obľúbenými rozprávkovými postavami či zvieratkami. My vám ponúkame inšpiráciu na záložku so zvieratkovým motívom a tiež veľmi jednoduchú melónovú záložku pre umiestnenie na roh strany učebnice.

Záložka líška

Ako na to?

Melónová záložka – na vytvorenie melónovej záložky nechajte školáka vystrihnúť kruh z farebného papiera, ktorý následne zloží na polovicu a tú znova na polovicu. Vznikne teda štvrťkruh na ktorý namaľujeme melónové semienka a spodnú časť ako kôru.

Záložka melón

Líška – nakreslíme si zvieratko podľa svojho výberu, my sme zvolili líšku a nakreslíme ho na výkres. Okolo zvieratka nakreslíme ešte jeden obrys vzdialený približne 1-2 cm. Zvieratku dokreslíme tvár a vymaľujeme podľa našich predstáv. Následne vezmeme malé nožnice alebo vyrezávatko a vyrežeme ním spodnú časť tak, aby sa záložka dala umiestniť na stranu učebnice.

Fotografie: © BigStockPhoto.com a autor 

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *