Výber aktivít na detskú oslavu

Detská narodeninová párty

Na dobrej detskej oslave nesmie chýbať smiech, zábava a hry. Inšpirujte sa aktivitami, ktoré vás finančne nezruinujú a zároveň nimi môžete na detskej oslave zabodovať. Veď čo by to bolo za oslavu bez aktivít plných detského smiechu a radosti?

Balónový tenis

Nafúkajte veľké množstvo balónov rôznych farieb a deťom dajte papierové tanieriky, ktoré sa ľahko nájdu na väčšine osláv. Rozdeľte deti do tímov a priraďte každému tímu rovnaké množstvo balónov a  farbu , ktorá ich bude počas hry reprezentovať. Podstatou hry bude udržať čo najviac balónikov vo vzduchu pomocou odrážania. Tím hráčov, ktorý bude mať po uplynutí vami stanoveného času najmenej spadnutých balónov na zemi vyhráva.

Tajomný poklad

Nakreslite mapu vášho domu a nezabudnite na indície, ktoré majú doviesť hráčov k pokladu. Deti spolupracujú a spoločne riešia zadané hádanky či úlohy a dostávajú sa tak bližšie k cieľu. Pokladom môže byť truhlica plná cukríkov alebo iných zaslúžených dobrôt pre malých objaviteľov.

Superstar alebo talent oslavy

Deti sa radi predvádzajú v tom, čo vedia a čo ich baví. Pripravte sa teda na veľkú súťaž talentov! Na začiatok vytvorte porotu a moderátorov celého podujatia, ostatní účastníci budú hráči alebo diváci. Ak niektoré deti nebudú chcieť vystupovať skúste si s nimi pohovoriť o tom,  že každý je v niečom dobrý , podporiť ich a ubezpečiť že sa nemajú za čo hanbiť. No nenúťte ich vystupovať ak naozaj nechcú a môžu tak byť divákmi, prípadne prevziať rolu poradcov poroty. Porotcovia bodujú jednotlivé výkony a nakoniec moderátor slávnostne odhalí talent oslavy.

Preteky vo vreci

Výborná hra vhodná skôr do záhrady, no s menšími úpravami si ju jednoducho zahráte aj vo vnútri.  Pravidlá sú nasledovné- stanovíte trasu, ktorú je potrebné prekonať až k cieľu, môžete na ňu umiestniť aj rôzne prekážky, no pozor na zranenia. Deti sa oblečú do vreca a po odštartovaní sa vydajú po dráhe a súťažia v tom, kto bude najrýchlejší. Modifikáciou je napríklad zviazanie nôh hráčov alebo dvojice, ktoré musia byť počas celej dráhy spojené a takto prejsť úspešne až do cieľa.

Spomalený film

Dohodnite si signál, po ktorom sa všetko bude diať spomalene. Rozhovory medzi deťmi, napodobňovanie či tancovanie. Pri tejto hre sa zaručene všetci zabavia a čo je hlavné- nezabudnite sa spomalene aj smiať. 🙂

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 6 Priemer: 3.3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *