Čo všetko budete potrebovať pre bábätko

Pred narodením bábätka je veľmi ťažké odolať všetkým lákadlám v obchodoch a nenakúpiť aj zbytočné veci. Aby ste vedeli, čo vlastne budete potrebovať, pokúsili sme sa vám všetko vložiť do nasledujúceho článku.

Kvalitný kočík

Kočík si iste zaobstarajte v predstihu. Je dobré, aby ste si v predajni vyskúšali aj to, ako sa s ním manipuluje. Ak chcete ušetriť a nekupovať po krátkej dobe nový, kúpte si kombináciu vaničky so športovým kočíkom. Niektoré modely ponúkajú aj trojkombináciu s detskou sedačkou.

Čo do detskej izby

Aj keď bude pravdepodobne bábätko v prvých mesiacoch spať pri vás, vopred si zariaďte detskú izbu. Okrem miesta na spanie budete potrebovať aj priestor na hranie a starostlivosť o bábätko. Do detskej izby si kúpte skriňu alebo komodu, kam sa pomestia všetky veci. Okrem toho iste oceníte praktický prebaľovací pult. Dôležité je, aby v izbe zostalo dostatok priestoru na hranie aj potom, keď do nej presuniete postieľku, prípadne v ďalších rokoch, kedy bude dieťa potrebovať veľkú posteľ.

Aké oblečenie nakúpiť

Pri nákupe oblečenia sa vám iste osvedčí vopred pripravený zoznam. Z najmenšieho čísla 56 a 62 budete potrebovať niekoľko kusov body — najlepšie sú také, ktoré majú na krku zapínanie, aby ste ich bábätku bez problémov obliekli. K tomu si kúpte dupačky a dva svetríky. Nezabudnite na ľahké bavlnené čiapočky a pyžamo. V zime budete potrebovať aj overal, fusak do kočíka, teplú čiapku a rukavice.

Nezabudnite na deku. V prvých týždňoch sa vám môže zísť aj zavinovačka. Pre prípad, že budete musieť baliť bábätko naširoko, kúpte bavlnené plienky. Sú praktickou pomôckou aj pri odgrgávaní bábätka na ochranu vášho oblečenia pred ogrckaním a podobne. Ak chcete, môžete si popredu nakúpiť niekoľko kusov z nasledujúcich čísiel oblečenia. Bábätko totiž rýchlo porastie. Dopredu ale počítajte aj s darčekmi od priateľov či starých rodičov. Najmä, ak sú dostatočne praktickí.

Plienky a detská kozmetika

Pri novorodencovi budete najskôr míňať plienku za plienkou. Novorodenci totiž kakajú veľmi často. Počet minutých plienok sa bude postupne znižovať. V pôrodnici oceníte aj praktické vlhčené utierky. Doma ich kvôli zvýšeniu možnosti zaparenia nemusíte používať. Z detskej kozmetiky si zaobstarajte krém proti zapareninám, detské mydlo a telové mlieko. Niektoré mamičky uprednostňujú detský olej. Na vlásky vám postačí hustá detská kefa. Neskôr ju vymeníte za detský hrebeň. Na kúpanie si okrem toho môžete kúpiť detskú vaničku alebo podložku pod bábätko do veľkej vane. V prvých dňoch po návrate z pôrodnice budete potrebovať aj lieh a gázu na čistenie pupočnej rany.

Autor: Eva Kevická, fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *