Aby vám starostlivosť o deti išla od ruky

Starostlivosť o deti zahŕňa množstvo každodenných činností. Nejedna mama preto iste ocení každú maličkosť, ktorá jej to uľahčí. Veď o to viac času nám potom zostane na chvíle, ktoré môžeme stráviť s deťmi a rodinou. A iste si zaslúžime aj chvíľu odpočinku. Prezrite si preto naše tipy na drobnosti, ktoré vám vašu prácu zjednodušia.

Starý známy mamičkovský kolobeh

Poznáte to: dieťatko ste práve prebalili, nakŕmili a plienka je znovu plná. Alebo ste dokonale vyleštili podlahu a váš drobec na ňu hneď vylial zvyšok kakaa z hrnčeka. V takýchto chvíľach iste oceníte rýchlu pomoc, vďaka ktorej špinu iba rýchlo utriete. Na detský zadoček môžete namiesto jeho umývania občas použiť aj vlhčené utierky. A kvôli neporiadku na podlahe nemusíte hneď utekať po mop a vedro. Postačia vám papierové utierky, ktorými tekutinu hravo vysajete. Ak si ich jemne navlhčíte, môžete nimi podlahu aj umyť.

Najlacnejšie nemusí byť to najlepšie

Najmä na materskej má každá žena tendenciu šetriť. To sa však nie vždy oplatí. Lacný prášok na pranie vám bielizeň zväčša dobre nevyperie. Hľadajte preto prášky na pranie, ktoré zvládnu aj zvyšky trávy či blata na oblečení. Namiesto toho, aby ste museli škvrny najskôr prácne zapierať, ich len jednoducho vložíte do práčky. Máte veľa žehlenia? Pokúste sa nájsť dostatok finančných prostriedkov na sušičku bielizne. Vďaka nej sa mám kopa žehlenia zo dňa na deň celkom zminimalizuje. Ak si vysušenú bielizeň zo sušičky hneď vyberiete, nebude vôbec pokrčená. Žehliť tak budete musieť len manželove košele alebo blúzky.

Ako vybrať čistiace prostriedky

Investovať sa vám oplatí aj pri výbere čistiacich prostriedkov. Na podlahu vyberajte také, ktoré spoľahlivo rozpustia špinu a mastnotu. Do kúpeľne si vyberte prostriedky, ktoré odstránia zvyšky usadenín vodného kameňa. Takéto čistiace prostriedky vám uľahčia každé upratovanie.

Dbajte tiež na správne dávkovanie. V snahe vyčistiť všetko čo najlepšie sa často stáva, že to s čistiacim prostriedkom preženieme. Upratovanie vám ale potom bude trvať o to dlhšie. Budete totiž musieť tráviť čas navyše jeho odstraňovaním a utieraním dosucha.

Máte väčšie deti?

Už deti od jedného roka môžete postupne učiť odložiť si hračky na miesto. Samozrejme, že to potrvá dlhšie, ako keby ste ich odložili sami. Postupom času to však už iste zvládnu aj s vašou minimálnou pomocou. Väčšie deti radi pomôžu tiež pri upratovaní. Skúste im zveriť niektoré nenáročné úlohy, ako je napríklad umytie kuchynského stola či pozametanie dlážky. Okrem toho, že vám pomôžu, budú jednoducho radi, že ste spolu.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *