Je nákup a predaj v bazári výhodný?

Pre naše deti potrebujeme každú chvíľu niečo nové. Je to tak už od chvíľ pred ich narodením. A tak sa dookola staráme, vyberáme a kupujeme oblečenie, topánky, hračky aj detský nábytok. A keď z nich deti vyrastú, hľadáme spôsob, ako sa toho všetkého zbaviť. Poradíme vám, ako výhodne nakúpiť aj predať na internete.

Nákup z druhej ruky

Mnoho mamičiek nakupuje pre svoje deti v rôznych second handoch alebo si nájdu všetko potrebné bazároch na internete. Je to výhodný spôsob, ako ušetriť. Tovar z druhej ruky má však určité špecifiká. Pri jeho kúpe sa predovšetkým informujte o jeho stave. Pokojne sa predajcu opýtajte a to, ako dlho boli veci používané a či má tovar nejaké skryté vady.

Dôležité je tiež kvalitné zobrazenie. Ak nie je fotografia predávanej veci dostatočne ostrá, požiadajte o novú. Ak kupujete topánky, oblečenie alebo kočíky, mali by ste vedieť, ako vyzerajú aj zo strany, ktorá na fotke nie je vidieť.

Kde nakupovať

Na internete nájdete mnoho stránok, ktoré ponúkajú možnosť bezplatnej inzercie. Niektoré sú viac, iné menej navštevované. Jedným z webov, kde nájdete množstvo ponúk, je inzercia.sk. Nájdete tu oblečenie a obuv pre deti, knižky, hračky, rozprávkové dvd alebo cd s detskými pesničkami. Nakúpite tu aj používané autosedačky, kojenecké a školské potreby či detské nosiče a chodítka.

Ako ponúkať, aby ste aj predali?

Stránka ponúka aj možnosť bezplatnej inzercie. Môžete tak výhodne predať veci po vašich deťoch. Ak ste  ešte nikdy nepredávali cez internet, poradíme vám, ako kupujúceho zaujať:

  • Základom úspešného predaja je kvalitná fotografia. Na jej vyhotovenie si nájdite miesto, kde sa do záberu nedostane mnoho iných predmetov. Na fotografii by mala byť len predávaná vec. Fotka musí byť ďalej dostatočne ostrá a jasná, aby čo najvernejšie zobrazovala skutočnosť.
  • Do popisu uveďte základné vlastnosti tovaru na predaj. Ak predávate oblečenie a obuv pre deti, nezabudnite na veľkosť. Dôležité je tiež uviesť, ako dlho boli nosené. Ak sa jedná o značkovú vec, kupujúceho zaujmete aj týmto údajom.
  • Cenu stanovte s rozumom. Ak budete žiadať priveľa, môže sa stať, že kupujúceho odradíte ešte pred tým, ako si predávanú vec prezrie. Problémom môže byť aj priveľmi nízka cena. Kupujúci vďaka nej môže nadobudnúť dojem, že je tovar poškodený. Ak chcete ponúkať nepotrebné veci naozaj lacno, nezabudnite uviesť do textu, že tovar je kvalitný. Alebo ho ponúknite zadarmo.

Ponúknite zadarmo

Výhodou inzercie je možnosť darovať veci sociálne slabším. Môžete tak potešiť deti, ktoré by inak nemali možnosť vlastniť napríklad novú hračku. Takto môžete podarovať všetko. Prebytočné detské odevy, knižky ale aj detský nábytok.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *