Ako žiť zdravo

Ráno vstanete, sotva si stihnete upraviť vlasy a vypiť kávu a už sa musíte vrhnúť na každodenné povinnosti? A večer padáte unavení pred televízor, odkiaľ sa ledva doplazíte do postele? Je čas zastaviť sa a dopriať si chvíľu pre seba. Kde na to vziať popri práci a deťoch čas, vám poradíme v nasledujúcom článku.

Skúste to inak

Začnite od dostatku spánku. Dospelý človek by mal spať 7 – 8 hodín denne. Tento čas postačí na regeneráciu fyzických síl. Ak musíte ráno skoro vstávať, pokúste sa ísť večer do postele o niečo skôr. Dostatok spánku je základ zdravého životného štýlu. Prvé zmeny by ste mali vidieť už o niekoľko dní.

Raňajky sú základ dňa

Ak si ráno pravidelne nestíhate dať raňajky, pokúste sa skôr vstať. Raňajky sú základom zdravej životosprávy. Mali by byť preto bohaté na vitamíny, vlákninu a bielkoviny. Vaše telo tak získa dostatok energie na celé dopoludnie. Pomôže to vašej nálade aj pracovnému výkonu. Vaša výkonnosť sa zvýši a zníži sa hladina stresu.

Pravidelná strava vás udrží v pohode

S hladom neprichádza len škvŕkanie v žalúdku ale aj zníženie hladiny cukru v tele. To má za následok zvyšovanie nervozity, zníženie schopnosti sústrediť sa a únavu. Snažte sa preto stravovať pravidelne. Ak nemáte čas odskočiť z práce na obed, využite rozvoz jedla. Rozvoz jedlo Staré Mesto vám prinesie objednaný obed už do jednej hodiny. Na výber máte tiež z ponuky denného menu. Objednávku tak môžete urobiť aj na niekoľko dní dopredu prostredníctvom e-mailu.

Zdravý životný štýl

Zdravý životný štýl zahŕňa viac ako pravidelné stravovanie a dostatok spánku. Ak chcete žiť zdravo, myslite na to, že sa potrebujete hýbať. Nemusíte sa ihneď začať venovať nejakému športu. Na úvod postačí polhodinová prechádzka denne. Čerstvý vzduch prečistí vaše pľúca a odbúra stres. Postupne pridajte niekoľko cvikov na budovanie kondície alebo návštevu fitness centra. Vaše telo aj psychika sa vám za to poďakujú.

Kde na to vziať v nabitom kalendári čas? Môžete vynechať napríklad varenie a využite donášku jedla. Donáška jedla Petržalka sa postará o všetko za vás. Prinesie vám hotovú večeru alebo iné jedlo až k vám domov. Za hodinku od objednania do príchodu objednávky si môžete napríklad zacvičiť.

Urobte niečo pre seba

Urobte niečo pre seba a oprášte zabudnuté koníčky. Venovali ste sa kedysi šitiu, pleteniu či handmade? Muži si možno povzdychnú, že kedysi mali čas zájsť s kamarátmi na futbalový zápas. Takéto činnosti sú pre celkovú psychickú pohodu veľmi dôležité. Nechajte na chvíľu starosť o rodinu tak a venujte sa niečomu, čo vám urobí radosť. O jedlo sa v takýto deň postará jedlo domov Dúbravka. V ponuke donášky jedla nájdete pokrmy s troch druhov mäsa, polievky, bezmäsité jedlá aj šaláty a dezerty, na ktorých si pochutí celá rodina.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]
Posledné komentáre
  1. Roman Jozef

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *