Škola sa blíži: Čo všetko potrebujú školáci?

Začiatok školy môže byť stresujúcim obdobím nielen pre samotného školáka, ale aj pre rodičov. Deje sa to najmä vtedy, keď rodičia nie sú dostatočné pripravení a nevedia čo nástup do školy vyžaduje. My vám teda vysvetlíme, čo všetko potrebujú školáci pri nástupe do školy.

Okrem psychickej prípravy, ktorá by mala mať svoje miesto v každej domácnosti je dôležité aj dopredu nastavovať spánok. Veľa detí má cez prázdniny prehodený režim a spávajú skoro do obeda. Treba teda postupne začať meniť režim dieťaťa, aby neboli prvé týždne v škole deti unavené a nesústredené.

Výber školskej tašky

Asi najpodstatnejšou časťou celej výbavy školáka predstavujú školské tašky. Veľmi dôležité je aby taška nebola veľmi veľká a sama o sebe ťažká. U prváka by prázdna školská taška nemala vážiť viac ako 1,2 kg. Ideálna je aj výstuž, ktorá pri niektorých typoch môže byť aj anatomicky prispôsobená. Ďalšou dôležitou časťou sú popruhy, ktoré by sa mali dať prispôsobiť.

Materiál školskej tašky by mal byť odolný, nepremokavý a je dobré pokiaľ má taška vnútro pestro členené mnohými malými vreckami. Pri takomto usporiadaní však nezabúdajte na fakt, že tašku treba zariaďovať spolu s dieťaťom, aby presne vedelo kde sú jednotlivé veci. Tiež je potrebné deti učiť, aby tašku nosili na obidvoch pleciach a tým sa im záťaž rozložila na celý chrbát.

Peračník

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou školského dňa je plne vybavený peračník. Určite potrebujete pero, ceruzky, strúhadlo, nožnice, gumu, farbičky. Niektorí učitelia si vyžadujú aj špeciálne pomôcky, o ktorých však určite budete včas informovaní.

Telesná výchova

Na telesnú výchovu sú ideálne tepláky/legíny, tričko a ponožky. Obuv zvoľte v správnej veľkosti a dobrej kvalite na vykonávanie športových aktivít vnútri čo vonku. Ideálne sú cvičky alebo kvalitné tenisky s vhodnou podrážkou.

Výtvarná výchova

Na výtvarnú výchovu malý školák bude potrebovať lepidlo, vodové farby, voskovky, farebné papiere, umelú nádobu na vodu, handričku, igelit/obrus na lavicu, plastelínu a výkresy. Ideálne je tiež zadovážiť plášť, ktorým si bude chrániť oblečenie pri maľovaní.

Ostatné

Nezabudnite však aj na úplne klasické potreby ako je vrecúško s prezuvkami, fľaša s vodou, desiata, vreckovky, peňaženka s preukážkou. Pri menších deťoch sa oplatí veci označovať menom, prípadne využiť možnosť poistenia pri strate predmetov.

Fotografia: pexels.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *