Ako na firemný večierok

Dostali ste za úlohu zorganizovať firemný večierok? Príprava večierku alebo inej firemnej oslavy je dôležitá úloha. Každá firma sa chce pred svojimi zamestnancami a obchodnými partnermi prezentovať v tom najlepšom svetle. Aby ste vám zverenú povinnosť čo najlepšie splnili a pritom si to aj užili, pripravili sme si pre vás zopár užitočných tipov.

Výber dátumu a miesta

K prvým krokom plánovania večierka je zvolenie dátumu. V tomto kroku budete musieť spolupracovať s vedením vašej spoločnosti. Návrhy na vhodné dátumy však s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť pripraviť vy.

Na základe firemného kalendára zvoľte dva dátumy, kedy zamestnanci nemajú naplánované dovolenky. Zároveň by v tieto dni nemali byť mimo sídla firmy ani z pracovných dôvodov. Výber dátumov je vhodné rozoslať e-mailovým dotazníkom. Okrem dátumu tak získate predstavu aj približnej účasti. Vyhovieť všetkým sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou nepodarí. Myslite preto na to, že najdôležitejšou je prítomnosť vedenia firmy.

Reprezentatívne priestory

Keď úspešne zvolíte dátum, je načase vybrať miesto konania. V závislosti od rozpočtu, ročného obdobia a požadovanej kapacity máte na výber viacero možností. Vlastné priestory firmy, hradné priestory, reštaurácia, v lete záhrada alebo miesto v prírode sú len niektoré z nich. Myslieť je potrebné tiež na parkovanie a dobrú dostupnosť hromadnou dopravou.

Pohostenie na úrovni

Akou formou chcete zabezpečiť pohostenie? Môžete si ho objednať vo vybranej reštaurácii, v iných priestoroch ho zabezpečia cateringové služby. Vaše jedlo vám doručia kamkoľvek, pri výbere miesta vám teda zostane voľná ruka. Zvoľte dostatočný počet chodov, dezerty aj slané chuťovky. Cateringové služby pripravia pohostenie podľa vašich predstáv v hraniciach stanoveného rozpočtu.

Catering Bratislava prináša ešte jednu výhodu. Pomôže vám aj zapožičaním potrebného vybavenia, ako sú stoly a stoličky. Ochotná obsluha dokáže obslúžiť aj väčšie množstvo ľudí a spoľahnúť sa môžete tiež na kvalitu.

Téma a poslanie večierku

Každý správny večierok má určenú svoju hlavnú tému. Príkladom môže byť, napríklad, vianočný večierok alebo oslava desiateho výročia od vzniku firmy. V duchu zvolenej témy je vhodné ladiť každý jeden detail. Zjednotená výzdoba, prestieranie a pozvánky pôsobia na hostí profesionálnym dojmom.

Zaujímavým spestrením večierka je určenie tematického dress code. Vhodnou témou sú napríklad 80. roky alebo movie night. Nezabudnite to spolu s dátumom a miestom konania oznámiť v pozvánke.

Program

Pri organizovaní večierka nezabudnite naplánovať jeho program. Rátajte s dostatočným časom na jedenie a nezabudnite ani na zábavu. Okrem tancovačky budú príjemným oživením rôzne team-buildingové alebo iné zábavné aktivity. Do časového harmonogramu zaraďte aj príhovor šéfa, prípadne iných pozvaných.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *