Rodinná oslava bez starostí? Áno, je to možné

Okrúhle výročia je potrebné poriadne osláviť v kruhu svojich najbližších. Zároveň je to skvelá príležitosť na to, aby sa stretla širšia rodina. Na takomto stretnutí nesmie chýbať chutný obed alebo večera. Zabezpečenie pohostenia, výzdoby a všetkého ostatného je náročný proces, ktorý sa však nemusí stať nočnou morou organizátora. Ako na to, vám ukážeme v nasledujúcich odsekoch.

Aké menu zvolíte je len na vás

Hlavným bodom programu každej oslavy je dobré jedlo. Vlastnoručná príprava zložitejšieho pohostenia pre viacerých ľudí však prinesie mnoho starostí. Ak si chcete prípravu aj samotnú oslavu užiť naplno, vhodným riešením je catering Bratislava. Catering Bratislava sa postará o navarenie a prepravu jedla ako aj obsluhu hostí. Vy si tak môžete pokojne sadnúť medzi nich a jednoducho sa zabávať.

Vašou jedinou úlohou bude zostavenie menu. Pri jeho vytváraní myslite na chute všetkých členov rodiny. Ideálne je vyberať osvedčené kombinácie a jedlá, v ktorých sa prípadné neobľúbené zložky dajú jednoducho oddeliť. Rozhodnúť bude potrebné aj o tom, z koľkých chodov sa bude menu skladať. Budete podávať predjedlo? Alebo zostanete len pri polievke s hlavným chodom? Odpovede na tieto otázky závisia len od vás. Catering Bratislava je pripravený vám vo všetkom vyhovieť.

Nezabudnite ani na ľudí so špeciálnymi diétnymi potrebami ako sú alergia na lepok, intolerancia na laktózu a podobne. Ak v rodine máte takýchto členov, zostávajú vám dve možnosti. Prvou je zostavenie menu tak, aby ho mohli jesť všetci. V prípade polievky môžete napríklad zvoliť slepačí vývar s bezlepkovými rezancami a špeciálnou vegetou. Cateringové služby ponúkajú tiež možnosť zostavenia špeciálneho menu. V takom prípade sa bude hosťom s obmedzeniami v stravovaní podávať oddelené jedlo pripravené s ohľadom na ich diétu.

Miesto konania oslavy

Nevyhnutnosťou pri organizovaní oslavy je výber priestorov. Pokiaľ ste sa rozhodli využiť cateringové služby, môžete si ako miesto konania vybrať takmer akékoľvek priestranstvo. Objednané pohostenie vám tam bez problémov dopravia. Môže to byť vaša záhrada, obývačka alebo prenajatá spoločenská miestnosť. Veľkosť a umiestnenie priestorov závisí od očakávaného počtu hostí a veľkosti vášho rozpočtu.

Výzdoba a inventár

Ak sa rozhodnete zorganizovať oslavu mimo vášho domu, budete potrebovať zabezpečiť nevyhnutný inventár. Ani v tomto prípade si však nemusíte robiť starosti. Cateringové služby ponúkajú možnosť privezenia stolov, stoličiek, obrusov a príborov. Samozrejmosťou je aj dekoratívne prestieranie a jedálenský servis.

Pochutnajte si na dezertoch

V neposlednom rade k oslave okrúhleho výročia neodmysliteľne patrí torta pre oslávenca. Je na vás či sa rozhodnete oprášiť svoje schopnosti a upiecť ju alebo jej prípravu necháte na odborníkov. Objednať nezabudnite ani ďalšie koláče a dezerty, chýbať by nemali ani slané chuťovky.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *