Hodinky ako darček pre dieťa

V súčasnosti je veľmi ťažké odhadnúť, čomu by sa potešilo súčasné moderné dieťa. Keď jeho rovesníci k narodeninám dostávajú mobily, notebooky alebo tablety a berú to ako životnú nutnosť, mnohí dospeláci si smutne povzdychnú za časmi, keď sa tešili darovanému šteniatku alebo stavebnici.

Čo keby ste miesto techniky tento rok darovali dieťaťu šperk v podobe hodiniek? Bude sa cítiť ako malý dospelý a nezničí si oči a chrbticu.

Príležitostí na darovanie hodiniek je veľa

Už keď si dieťa naposledy v škôlke zaspieva: zbohom, škôlka, škola nás volá, je najvyšší čas myslieť na to, že z vášho malého škriatka sa pomaly stáva sebavedomý a uvedomelý jedinec. V škôlke deti naučia recitovať, spievať, dostane sa im základných znalostí, a tak sa nebojte a pokojne skúste pred svojou ratolesťou odhaliť taje plynutia času. Ak si myslíte, že na ručičkové hodinky je priskoro, pretože vy ste im začali rozumieť až v tretej triede, pokojne začnite s digitálnymi detskými náramkovými hodinkami. Naučiť dieťa čísla počas letných prázdnin nie je problém, a tak do školy už môže nastúpiť so štýlovými hodinkami na ruke a s prehľadom o čase. Motivujte ho napríklad tým, že bude môcť aspoň sledovať, kedy sa skončí vyučovacia hodina. J Darovať dieťaťu hodinky však môžete pokojne aj neskôr, napríklad za odmenu po úspešnom zvládnutí ročníka, po dokončení základnej školy, po vynikajúco zvládnutých maturitách alebo štátniciach, pri príležitosti narodenín, menín alebo Vianoc. Život nám ponúka veľa príležitostí na obdarúvanie druhých, našťastie však skoro vždy vieme, čo by našich blízkych mohlo naozaj potešiť. Hodinky pre deti zoženiete pohodlne aj na internete, takže nemusíte pobehovať po meste.

Aké hodinky vybrať pre dieťa

Výrobcovia sa pri navrhovaní detských náramkových hodiniek riadia mnohými faktmi. Myslia v prvom rade na útlu detskú ruku, jemnú detskú pokožku, na to, že také dieťa príde mnohokrát za deň do kontaktu s vodou a môže si hodinky namočiť alebo ofŕkať, že môže niekde spadnúť a hodinky si rozbiť a pod. Nekupujte deťom hodinky za tri eurá, ktoré im môžu zafarbiť zápästie alebo vytvoriť na pokožke alergickú reakciu, a radšej ani tie, ktoré po namočení môžete rovno zahodiť do smetí. Aj vo svete značkových hodiniek nájdete pár štýlových kúskov pre vaše živé striebro. Či už sa rozhodnete pre hodinky s rozprávkovým motívom, alebo elegantne vyzerajúce detské hodinky, je len na vás. Svoje dieťa poznáte najlepšie vy sami. Odborníci jednoznačne zastávajú názor, že by sa hodinky mali páčiť predovšetkým vášmu dieťaťu. Malé princezničky teda môže zlákať ružová farba a lesklé kamienky, a princov napríklad svietiace prvky na hodinkách  a rôzne funkcie, ktoré sa môžu naučiť používať. Ak však chcete, aby dieťa lepšie pochopilo plynutie času, určite je lepšie začať s analógovými hodinkami, pretože pri pohybe sekundovej alebo minútovej ručičky si to vie aspoň predstaviť. Digitálne hodinky by ho, mimochodom, mohli zmiasť ostatnými funkciami, ako sú stopky, časovač, sledovanie dátumu atď.

Výrobcovia svetových značiek myslia na rýchly životný štýl a meniace sa nároky detí a tínedžerov. Hodinky pre deti by teda mali mať odolné puzdro a pevný remienok, vítaná je vodotesnosť a dizajn prispôsobený detským požiadavkám. Veľmi pohodlne sa nosia náramkové hodinky s textilným remienkom, ktorý je často aj viacfarebný alebo so vzorom, a podčiarkuje celkový štýl hodiniek. Zatiaľ čo pre dieťa vyberáme skôr menšie číselníky, tínedžer ocení, keď je číselník vidieť, je masívny a výrazný, a doslova si pýta pohľady druhých. Samozrejme, deti veľmi rýchlo rastú, a tak im netreba kupovať zbytočne drahé náramkové hodinky, ktoré by im mohli byť čoskoro malé alebo by sa im prestali páčiť.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *